Спогади

15 годин у Вінниці

Автор: Oleg / Дата: 11.08.2022 23:20

Один з перших відгуків про Вінницю – це газетна замітка, якій трохи більше сотні років. Ім’я подорожуючого невідоме. Матеріал вийшов друком у газеті «Свободний голос» від 29 березня 1917 року під назвою «15 годин у Вінниці». Підписаний просто – «Проїжджий». Варто зазначити, що мандрівникові не сподобалася вінницька Вежа, однак приємно вразив благоустрій міста.

«Я був лише 15 годин у Вінниці, я не маю в цьому місті знайомств і мені невідоме внутрішнє життя цього міста. Всі мої враження за час перебування у Вінниці я хочу викласти у послідовному порядку.

Маленькі історії з транспорту

Автор: Oleg / Дата: 23.12.2021 12:43

А тут вже не про історію, а про історії, які трапляються з нами десь в дорозі. Позитивні чи негативні. Але з нами. Треба лише вхопити і зрозуміти, про що це. Свої історії розповіла нам вінничанка Катерина. 

 

Історія 1

Ранкова історія з трамваю або ввічливість врятує світ.

Ранок. Стою на зупинці, періодично кліпаючи сонними оченятами. Боротьба зі сном дається важко, але я стараюсь з усіх сил.

Спогади Гільберта М.Б., як 80 років тому до Вінниці прийшла війна.

Автор: Oleg / Дата: 21.06.2021 18:17

До Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни, колектив Музею вінницького трамвая презентує “Коротку справку та спогади про роботу в ВТТУ” Гільберта Мойсея Борисовича. У даному документі, автор описує події 80-річної давнини, як війна “прийшла” у Вінницю.

Працівники ВТТУ, ветерани Другої світової війни (фото 1965 року) 

Події червня та липня 1941 року автор описує так:

Кондуктор – професія, що зникала та знову з’являлась!

Автор: Oleg / Дата: 26.11.2020 13:09

1 травня 2020 року в громадському транспорті міста “зникли” кондуктори. Причиною стало запровадження у місті безготівкової системи оплати проїзду. Хочемо поділитися з Вами історію виникнення професії кондуктора у Вінниці. Поїхали!

Ода трамваю

Автор: Oleg / Дата: 26.10.2017 20:02

Будильника заслышав перезвон

Спешу к тебе, мой милый, на свиданье

Уверена, что также как и я,

Ждешь встречи, замирая в ожиданье

 

Трамвай родной, и в снег, и в зной,

Зимой и по весне

Мы пассажирам преданы -

И тем ты дорог мне

 

С тобою мы, когда ещё все спят,

Спешим, чтоб предложить свою заботу

С любовью будем, как своих родных,

Возить их на учёбу и работу.

 

Прошу тебя, трамвай родной,

Не подведи меня.

Пусть нас с тобой Господь хранит

На протяженье дня.

 

Расписание движения поездов по ст. Винница 1991-1992

Автор: Oleg / Дата: 27.01.2017 18:35

Имеем уникальную возможность увидеть, куда могли уехать железной дорогой винничане на стыке двух эпох: последнего года СССР и начала независимой Украины.

 

1. Видим, что количество поездов в Киев и Москву очень большое. Поезда идут не только из городов Украины и Молдавии, но и стран Европы.

Бруківка - "стометрівка" (або куди поділася алея)

Автор: Oleg / Дата: 27.12.2016 12:42

Всім вінничанам відома стара бруківка, якою вимощена частина вулиці Соборної, від вулиці Миколи Оводова (Козицького) до вулиці Хлібної. Гарно викладена камінцями правильної форми, створює додаткову прикрасу центру міста. Але коли ж вона була побудована? Спробуємо дізнатися, зазирнувши у старі фотографії...

Сторінки