10 нових муніципальних автобусів з'явилися у Вінниці

Зображення користувача Oleg.
Автор: Oleg+34 / Дата: 08.09.2021 18:07 /

Вінниця поповнила муніципальний автобусний парк десятьма новими автобусами турецького виробництва. Вони екологічні та комфортні, працюють на газі. Модель сертифікована в Європейському Союзі і відповідає сучасним вимогам. Автобуси курсуватимуть маршрутом №32 «Сабарів – Залізничний вокзал», який проходить через район Поділля, та маршрутом №4 «Тяжилів (Лугова)- Барське шосе». Сьогодні, 8 вересня, відбулась презентація нового транспорту.  Представники компанії-виробника Otokar вручили міському голові Сергію Моргунову символічний ключ на знак успішного старту спільного проекту та модель-копію автобуса Otokar.

Міський голова Сергій Моргунов наголосив на важливості події для розвитку громадського транспорту Вінниці та покращення якості перевезень.

«Ще з тих часів, коли мером Вінниці був Володимир Гройсман, у 2012 році стартувала досить серйозна реформа муніципального транспорту. Все розпочалося зі швейцарських трамваїв, яких ми отримали 116 вагонів. Потім ми закупили 30 нових автобусів, 40 нових тролейбусів та досить суттєво збільшили парк рухомого складу нашого муніципального транспорту. Але час не стоїть на місці. Ми і далі  працювали над розширенням нашого автобусного парку. Я вважаю, що придбання десяти нових екологічних автобусів - це досить знакова подія для міста», – каже Сергій Моргунов.

Очільник громади додав, що надаючи перевагу газовим автобусам та електротранспорту, місто дбає про довкілля, адже це сприятиме зменшенню шкідливих викидів в атмосферу. «Вінниця отримала Європейську енергетичну відзнаку першою у Східній Європі. У Стратегії «Вінниця 3.0» пріоритетним є курс на енергетичну сталість та екологічно чисте та безпечне середовище. І саме придбання таких автобусів – це один з важливих кроків до цієї мети. Важливо, щоб вінничанам було комфортно їздити у цих автобусах, а водії були задоволені новим транспортом, який має дуже гарні технічні характеристики. Ми сподіваємось, що сьогоднішня подія стане гарним початком плідної співпраці Otokar та міста Вінниці», – сказав Сергій Моргунов.

Директор з експорту компанії Otokar Хакан Бубік презентував міському голові символічний макет автобуса, який Сергій Моргунов запропонував передати в колекцію Вінницького музею моделей транспорту. «На сьогоднішній день компанія Otokar є лідером на ринку. У різних країнах світу, зокрема і у європейських, є 50 тисяч одиниць наших автобусів. Нам дуже приємно співпрацювати і з Вінницею. Тим більше, що це відповідає стратегічному напрямку розвитку міста. Дякую муніципальній транспортній компанії Вінниці та Вінницькій міській раді за довіру до нашої компанії. Я бажаю, щоб нашим транспортом, який ми сьогодні представляємо у Вінниці, містяни успішно користувалися протягом тривалого часу», – говорить Хакан Бубік.

Також на зустрічі був присутній директор компанії імпортера автобусів Сергій Кобилінський. «Радий вітати Вінницю – місто з багатою історією і водночас - сучасне. Я як представник компанії, яка працює з різними містами, дуже пишаюся співпрацею з Вінницею, адже  це  одне з небагатьох міст в Україні, яке дуже швидко переходить від слів до справи. І це правда, адже я маю з чим порівняти. Дякую технічній команді Вінницької транспортної компанії та мерії міста, я знаю, що ви працювали над цим проєктом близько двох років. Це була велика робота, ми теж частково брали у ній участь – організовували візити до компанії-виробника. Я знаю, що Вінницька транспортна компанія дуже ретельно та прискіпливо відбирала автобуси, щоб вони відповідали всім вимогам для Вінниці. Я впевнений, ви зробили правильний вибір», – зазначив Сергій Кобилінський.

Генеральний директор КП «ВТК» Михайло Луценко розповів, що нові автобуси не лише екологічні, а й комфортні, адже оснащені кондиціонерами. Також автобуси мають покращені характеристики в експлуатації.  «У автобусах 28 сидячих місць та по одному – для маломобільних людей, – каже Михайло Луценко. – Великою перевагою цих автобусів є екологічність. Європа відмовляється від дизелю і переходить на газові двигуни або електромобілі. Сьогодні цю тенденцію ми запроваджуємо у Вінниці. Раніше ми почали робити тролейбуси з автономним ходом, що дало можливість курсувати машинам поза межами контактної мережі. Інший напрямок – це саме газові автобуси».

Банком-партнером у реалізації цього проєкту став державний «Укргазбанк». «Ми маємо великий досвід співпраці з муніципалітетами та комунальними підприємствами. І багато років працюємо з Вінницькою міською радою по різних інфраструктурних та соціально-економічних проєктах. Брали участь у придбанні нових тролейбусів, працюємо по Програмі муніципального житла, тому ми були зацікавлені у проєкті і по придбанню нових автобусів. Ми запропонували програму фінансового лізингу на гарних умовах, виграли тендер, і сьогодні ця програма вже реалізована у місті. Дякую нашим партнерам – Вінницькій міській раді, КП «Вінницька транспортна компанія» за довіру та активну співпрацю з нашим банком. Сподіваємося, що це не останній проєкт у Вінниці, який реалізується спільно з «Укргазбанком», – зазначила директорка Вінницької обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Наталія Тихолаз.

На сьогодні муніципальний автобусний парк Вінниці налічує 76 автобусів та 1 електробус. Щодо нових газових автобусів Otokar CNG KENT, то вони зарекомендували себе як надійні, економічні в експлуатації,  зручні в користуванні пасажирами всіх категорій, екологічні (відповідають екологічному стандарту Євро-6) та із значно збільшеним ресурсом експлуатації.

Довжина автобуса – 12 метрів. Максимальна швидкість складає 80 км/год. Пасажиромісткість – 28 місць для сидіння та 59 – стоячих. Та одне – для маломобільних груп населення. Крім того, для людей з інвалідністю є опція кнопки запиту зупинки з шрифтом Брайля.

Кожен автобус обладнаний 4 USB-розетками, 2 камерами зовнішніми та 4-ма – всередині салону. Кузов виготовлений з використанням катафарезної обробки, що збільшує стійкість покриття до корозії. Коробка передач – німецької якості. А газовий двигун – виробництва Великобританії, має потужність 320 кінських сил. Збільшений обсяг балонів для газу – 1600 л (запас ходу орієнтовно на  2-3 дні). У автобусах влаштована система кнілінг, яка регулює нахил кузова в бік дверей, що дозволяє полегшити посадку і висадку пасажирів і поєднана з системою управління пасажирськими дверима. 

+1
0
-1