Сліпа зона вантажівки : небезпеки і правила поведінки

Зображення користувача admin.
Автор: admin+15 / Дата: 07.06.2016 21:01 /

"Сліпою" називається ділянка дороги, по тій чи іншій причині не видима водієві автомобіля. Такі мертві зони завжди є позаду і з боків хури, поширюючись навіть на декілька смуг. Сліпою являється і частина дороги попереду вантажівки, захоплююча як свою смугу, так і ту, що справа.

Не можна знаходитися занадто близько від хури, оскільки при здійсненні їй маневру або різкому гальмуванні велика вірогідність врізатися в неї. Також сидіння "на хвості" у вантажівки позбавляє водія легкового автомобіля огляду. Йдучи за вантажівкою, необхідно бачити його дзеркала заднього виду. Якщо в них видно відображення обличчя далекобійника, це знак того, що і він бачить машину, що йде за ним. Якщо хоч би одно з дзеркал втрачене з виду, то і водій хури не бачить за собою машини.

Обганяти вантажівку з правого боку не можна, оскільки це найбільша мертва зона, що тягнеться по усій довжині хури і охоплює дві найближчі смуги. При обгоні цю зону треба проскочити якнайшвидше; якщо ж водій розуміє, що швидкий обгін не вдасться, краще знову збільшити дистанцію і з'явитися у полі зору далекобійника. Крім того, вантажівка створює турбулентність, в яку при обгоні потрапляють мотоциклісти або невеликі автомобілі, про що також не можна забувати.

Після обгону слід якнайскоріше знову з'явитися в полі огляду водія вантажівки. Оскільки його крісло розташоване високо, капот закриває частину передньої смуги, тому водій може просто не побачити машину, що обігнала його.

Відразу після обгону, побачивши в дзеркалі заднього виду хуру, не варто знижувати швидкість. Навіть якщо водій вже бачить машину, що попереду йде, він не зможе також швидко понизити швидкість, як легкова машина. Навпаки, водієві легковика варто тримати швидкість, поки вантажівка не залишиться на відстані 10 довжин автомобіля позаду.

Якщо хура планує повертати праворуч, треба постаратися не знаходитись по його праву сторону. Для зміни смуги або здійснення повороту вантажівці потрібно багато простору, а усі об'єкти справа потрапляють в його сліпу зону. Також не варто поспішати проскочити вантажівку, поки він стоїть на перехресті або тільки починає поворот. Якщо ж хура збирається перебудуватися на смугу попереду легкового автомобіля, їй слід посигналити, щоб він знав про сусіда, навіть якщо легковичок знаходиться в сліпій зоні.

Якщож аварія всетаки сталась, насьогодні існує багато сервісів-евакуаторів в різних містах, наприклад у Львові: евакуатор львів цілодобово.

+1
0
-1