У Києві працювала міні-залізниця

Зображення користувача Oleg.
Автор: Oleg / Дата: 13.06.2012 00:31 /

50 метрів мініатюрної залізниці. У столиці активісти перетворили дитячі забавки у справжнє доросле хобі. Десятки метрів колій, переїзди і точні копії поїздів виставили на огляд школярів. Про світ мініатюрних залізничних шляхів Тетяна Іванченко.

Це точнісінькі копії німецького та американського потягів початку 20-го століття. Щоправда, у 87 разів менші, але відтворені до найдрібніших деталей.

Дарія Тира, третьокласниця:

- Ехал поезд и из него, мне было очень интересно увидеть дым. Я никогда такого еще, честно, не видела.

Малечі демонструють, як тепловоз обганяє дизель, вантажний поїзд змагається у швидкості з пасажирським. І все це гуде, сигналить, живе своїм мініатюрним життям.

Аби змайструвати міні-залізницю, знадобилися десятки метрів дроту і не один літр клею. А ще ентузіазм майстрів, завдяки якому дитяча гра переросла у доросле хобі.

Ігор Деркач, колекціонер-макетник:

- Як дорослі діти, хочеться щоб ще такий був, а потім такий паровоз, а потім ще такі вагончики, і воно збиралася все більша колекція.

Капітан річкового танкера за професією і колекціонер-макетник за покликанням зібрав кілька десятків локомотивів майже з усієї Європи. Таких, як він у столичному клубі моделістів не один десяток.

Павло Надов, моделіст:

- Этим увлекаются дети, школьники студенты, зрелые люди, даже пенсионеры.

На кількаметровому макеті розмістилися платформи, приміські вокзали, і навіть пилорами та засаджені городи. Деякі деталі колекціонери замовляють за океаном, решту роблять самі з підручних матеріалів.

Тетяна Іванченко, кореспондент:

- Залізниця в мініатюрі народжується тут, у майстерні. синтетична нитка, мох, гравій і кілька місяців роботи потрібно для того аби локомотив рушив з місця.
початку ретельно продумують схему. Потім по ній розкладають рейки разом зі стрілками.

З іншого боку стенда ховається його технічне серце.

Євген Спиридонов, моделіст:

- То, что позволяет подавать напряжение на различные участки рельсов и позволяет управлять несколькими локомотивами одновременно.

Аби створювати маленькі дива, треба знати електроніку і не прогулювати в школі фізику, впевнені моделісти. І давати волю творчості та креативу.

Телеканал "Інтер"