«Трамвай Єднання» – мобільний простір підтримки для ветеранів, військових та їх родин

Зображення користувача Valerii.
Автор: Valerii / Дата: 23.07.2025 11:20 /

Вулицями Вінниці курсує «Трамвай Єднання» – мобільний простір, покликаний привернути увагу до потреб і підтримки ветеранів, військових, колишніх полонених та їхніх родин.

Проєкт «Трамвай Єднання» ініціювали Veteran Hub спільно з Вінницькою транспортною компанією за підтримки Фонду Громади «Подільська громада», повідомляє Вінницька міська рада. Вони перетворили трамвай серії «Karpfen» на інформаційний простір, що щодня курсує містом, аби донести важливе повідомлення: підтримка поруч. Ініціатива покликана допомогти ветеранам, військовим, колишнім полоненим та їхнім родинам дізнатися про свої права, а місту — проявити відповідальність і турботу. Учасники проєкту наголошують, що такі ініціативи мають ставати нормою в кожному місті.

«Трапляється, що допомога є, але про неї не знають. Саме з цього народився “Трамвай Єднання”, – пояснює координаторка проєкту Світлана Дєдова. – Наша організація працює для того, щоб ветерани, військові, колишні полонені, їхні родини, діти, кохані, батьки не залишалися сам на сам із викликами. Ми надаємо безоплатні психологічну та юридичну підтримку, допомагаємо з працевлаштуванням, навчанням чи побутовими питаннями. Але, попри наявність такої допомоги – про неї часто не чують. Не знають. Не здогадуються. Тож цим проєктом ми намагаємося змінити ситуацію».

У Вінницькій транспортній компанії зазначають, що проєкт «Трамвай Єднання» став новим логістичним і гуманітарним досвідом: трамвай інтегрували в щоденний міський рух без спецрейсів, щоб підтримка була завжди поруч. Простір умовно поділений на три зони: для батьків військових, для партнерів і близьких ветеранів, а також для турботи про себе, з інформацією, QR-кодами, контактами та корисними ресурсами. Над проєктом працювали водії, техніки й дизайнери, перетворивши транспорт на зручну і теплу платформу підтримки, що несе гуманістичні цінності в міський простір.

«Ми вирішили надати повноцінний трамвай, а не один вагон, щоб проєкт був частиною міського ритму, щодня, без спецрейсів, – пояснює Анна Бузниковата, представниця ВТК, – Цей трамвай не про символіку, а про те, що підтримка є і вона поруч». Простір трамваю містить прості, зручні підказки – QR-коди, контакти, інформацію, як підтримати себе або близьку людину. Його умовно розподілили на три зони.

«Над трамваєм працювали водії, техніки, дизайнери. Ми адаптували простір так, щоб він був зручним для пасажирів і водночас — працював як платформа для допомоги. Для нашої команди це було не просто про транспорт, а про цінності. Про те, що міський простір може бути людяним», – додає фахівець Вінницької транспортної компанії Ігор Редько.