Прибиральниці на вінницькому вокзалі плачуть

Зображення користувача Oleg.
Автор: Oleg / Дата: 17.12.2012 17:40 /

Знову повернемося до теми про вокзальні туалети. Подивимось на данне питання очима журналістів "20 хвилин"

На Вінницькому залізничному вокзалі пасажири з незвички шукають, кому платити гроші за вхід у вбиральню. В кабінці біля турнікету порожньо. Вивіски про те, що туалет став безкоштовним, у поспіху люди не помічають. А на виході зітхають, що сушарок для рук, мила і дзеркал більше в туалеті нема

- Для мене було повною несподіванкою, що туалет став безкоштовний, - каже третьокурсниця педуніверситету Валентина, яка забігла за потребою після електрички з Козятина. – Зараз, вранці, ще нічого. Але можу собі уявити, як в туалеті буде смердіти в кінця дня. Люди у нас такі, що воду після себе не кожен зіллє...

Уже два тижні за вхід у туалет в приміщенні залізничного вокзалу станції Вінниця ніхто грошей не бере. Раніше, щоб пройти через турнікет, треба було заплатити дві гривні. Тепер на склі кабінки чергової висить листок паперу з написом “Туалет безкоштовний”. За склом – нікого. А до першого грудня тут сиділи позмінно чотири прибиральниці, що слідкували за чистотою платного туалету та виконували роботу касирів.

У цих жінок ніхто роботи не відбирав. І зарплата у них не змінилася. Але тепер вони лишень кілька разів за зміну приходять подивитися, чи все гаразд. Якщо треба – прибирають. А потім далі йдуть чистити територію вокзалу від снігу та витирати сліди від мокрого взуття пасажирів у вестибюлі та залах очікування.

Прибирання – раз на годину

- За нормами, туалет потрібно прибирати раз на годину, - розповіла прибиральниця, що зайшла на своє старе робоче місце поміняти від руки написане оголошення про безкоштовний туалет на надруковане на комп’ютері.

Якраз тоді журналіст перевіряла, що змінилося у вбиральні, відколи вхід туди вільний. Поговорити жінка погодилася, але назватися не захотіла.

- Ми ці стіни своїми руками мили до блиску, - мало не розплакалася вона, коли побачила зіпсовану чиїмось підошвами фарбу біля входу в туалет.

Як раніше розповідав начальник залізничного вокзалу Григорій Москальчук, цей туалет мав касу за добу не більше тисячі гривень. А прибиральниця, між іншим, обмовилася, що мала план з напарницями: 34 тисячі на місяць. А це значить, що на добу заробітку від відвідувачів вбиральні було більше тисячі гривень.

- 1,2-1,3 тисячі приносив платний туалет на добу, - уточнив потім начальник Григорій Москальчук. – Плану, як такого не було. А туалет на платформі – соціальний був. Туди вхід був безплатний для пасажира з квитком. Про заробітки того туалету говорити не доводиться.

Ходять продавці на халяву

І якщо в “соціальному” туалеті сморід у очі різав завжди, то у вокзальному (колишньому платному для всіх) неприємний запах теж вже чути. Прибиральниці розповіли, що у вбиральню вокзалу почали ходили працівники ринку. Їхній туалет коштує гривню, а тут – уже дармовий.

- Витрата води збільшилася, і ми по цьому бачимо, що більше людей стали користуватися туалетом, - говорить директор вокзалу Григорій Москальчук.

За три дні після того, як вступило в дію розпорядження уряду про безплатні туалети на усіх вокзалах залізниці, Григорій Москальчук був не готовий говорити про збитки. Сказав, що підрахують за тиждень, наскільки проблематично стало утримувати безплатний туалет. А за два тижні він сказав, що збитки підіб’ють в кінці року.

- Вокзалу не один туалет приносив дохід. У нас є інші види послуг – зали і кімнати відпочинку, - обурився настирності журналіста Григорій Москальчук. А одразу після відміни оплати за вхід в туалет говорив так: - Ми опинилися в складній ситуації. Незадоволені, тому що в нас народ такий, що зловживає. Ось уже в туалеті баню влаштували, налили води...

Бомжі зробили кімнату побачень

А прибиральниця розповіла більше. Каже, що одного разу не знала, як реагувати, бо застала безхатченків за інтимним спілкування на столі у жіночій кімнаті. Той стіл для сумок пасажирок, щоб вони могли звільнити руки перед умивальником.

- Бомжі тепер сюди на побачення приходять і миються потім в умивальниках, - каже прибиральниця. – Раніше у нас тут була тепла вода. На вокзалі котельня своя – гріли. Тепер теплої води не буде.

До речі, в кімнаті з умивальниками раніше висіли сушарки для рук, дзеркала та дозатори з рідким милом. Тепер на плитці тільки дірки від кріплення про них нагадують.

- Ось дивіться, руки помити нічим і висушити ніде, - каже 57-річна Валентина з Калинівського району, яка їздить залізницею у Вінницю на роботу. - Але, добре, що хоч ще чисто в туалеті. Та думаю, так буде не завжди

Обікрали вмивальники

- Поки був туалет платний, була можливість контролювати все кожну хвилину. Там і туалетний папір був. Зараз дали команду зверху - зробити все безкоштовним, - розповів майстер вокзалу. – Дівчата ходять тут, все прибирають, але це буде біда. Зараз почнеться жах. Треба буде все ремонтувати. А посадити людину тут, щоб наглядала, у нас нема можливості.

Майстер розповів, що зняли сушарки, дозатори та дзеркала в туалеті після того, як кілька приладів хтось поцупив:

- Це було з п’ятниці на суботу. Перші вихідні після 1 грудня туалет стояв без нагляду. Буквально за цей час, хто підприємливий, зробив свою справу. Зняли два дзеркала, два дозатори мила, двері зірвали... Після такого ми прибрали все, що залишилося.

У понеділок, 17 грудня, Григорій Москальчук сказав, що був не в курсі цієї ситуації. Не повірив журналісту, що сушарок з дозаторами для мила в туалеті його вокзалу більше немає.

- Зараз піду подивлюся. Мало б залишитися все для зручності пасажирів, - сказав він і пообіцяв, що все зняте поставлять назад.

Коментарі

Народ у нас такой.
Если оставить сушилки, поснимают нафиг.
Мыло тоже будут таскать.

Но мыть то туалет можно. Четыре уборщицы остались в штате вокзала. То можно ведь убирать почаще.

И конечно все таки лучше сделать туалеты бесплатными для пассажиров с билетом. А всем остальным опять сделать платным.

Поддержую, так и туалет будет ухожен и пасажирам ужд будет хорошо.

Зображення користувача лариса.
лариса17.12.2012 19:09 December 17, 2012

Я думаю так. Туалет для всех бесплатный есть? Есть. Что мешает еще и платный сделать? "Повышенного комфорта"?

Ну 2 гривны что бы сходить в туалет уж очень слишком "жирно". Хотя бы копеек 25-50, что бы мог каждый мог туда пойти.