Не залишайте дітей без нагляду! - Укрзалізниця
Укрзалізниця просить батьків не залишати дітей без нагляду дорослих на об’єктах залізничного транспорту
З метою запобігання випадкам травмування дітей та підлітків Державна адміністрація залізничного транспорту просить не залишати їх без нагляду дорослих під час перебування на об’єктах залізничного транспорту. Укрзалізниця закликає неухильно дотримуватися правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.
Через власну необачність та ігнорування правил безпеки у 2012 році на об’єктах залізничного транспорту України травмувалося 20 дітей, із яких 10 смертельно, а у 2011 році зафіксовано 24 випадки травмування дітей, із яких 11 зі смертельним наслідком.
Не став винятком і нинішній рік. 11 січня на залізничній станції Київ-Дніпровський 15 річний хлопець, який самовільно заліз на дах вантажного вагона, помер від ураження електричним струмом. Схожий випадок трапився у 2012 році на станції Чоп, там смертельно травмувався 12-річний хлопець, який заліз на консольний світлофор і впав із нього. Біля світлофору проходить лінія електропередач (напруга 6000 В), тому хлопця було уражено електричним струмом.
Укрзалізниця застерігає: підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо категорично заборонено. Про це зазначено у Правилах безпеки громадян на залізничному транспорті України.
Також чимало дітей та підлітків травмується через ігнорування заборонних показань світлової та звукової сигналізації та інших звукових сигналів, ходіння по коліях. Нерідко діти не помічають наближення поїзда, оскільки розмовляють по телефону чи слухають музику у навушниках. Машиністи поїздів навіть при застосуванні екстреного гальмування у багатьох випадках не можуть запобігти травмуванню, адже локомотив не може різко зупинитися через великий гальмівний шлях
Так, наприклад у 2012 році на переїзді 181 км ПК 7 перегону Дачне-Ківерці, який обладнаний звуковою та світловою сигналізацією, поїздом №87 сполученням Сімферополь-Ковель смертельно травмовано 10-річного хлопця, який переїжджав через переїзд на велосипеді.
Також у 2012 році поїздом № 100 сполученням Сімферополь-Мінськ на перегоні Запоріжжя І – Запоріжжя Вантажне смертельно травмована 15-річна дівчина. Зі слів свідків даного нещасного випадку встановлено, що під час перетинання залізничної колії вона знаходилася у навушниках для прослуховування музики з мобільного телефону, не впевнилася у відсутності поїздів на колії. Дівчина не реагувала на неодноразові звукові сигнали великої гучності, що подавалися локомотивною бригадою поїзда. Хоча локомотивна бригада застосувала екстрене гальмування, однак наїзду уникнути не вдалося.
За схожих обставин минулого року смертельно травмована і 13-річна дівчина на станції Запоріжжя-1. Машиніст поїзда № 36 сполученням Севастополь – Київ під автомобільним мостом побачив дівчину, яка стояла спиною до поїзда на колії, розмовляла по мобільному телефону та не зреагувала на звукові та світлові сигнали. Було застосовано екстрене гальмування, але травмування дівчини уникнути не вдалося.
Укрзалізниця нагадує, що об’єкти залізничного транспорту – це зона підвищеного ризику, тому запорукою збереження життя і здоров’я є сумлінне дотримання правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.