Підвищення холестерину — чому не слід вживати алкоголь

Зображення користувача admin.
Автор: admin / Дата: 23.08.2024 12:09 /

Збільшення кількості ліпідів у крові — це розповсюджене відхилення, яке може з'явитись у людини будь-якого віку та статі. Однак найчастіше воно діагностується у людей після 45 років. І якщо підвищені ліпопротеїди високої щільності не є чимось небезпечним, то гіперхолестеринемія та збільшення концентрації ліпопротеїдів низької щільності свідчать про поступовий розвиток атеросклерозу — грізного захворювання, яке може спровокувати серцево-судинні ускладнення. Саме тому лікарі рекомендують уважно ставитися до свого здоров'я та контролювати рівень ліпідів.

Цей контроль має відбуватися кількома шляхами:

  • періодичні профілактичні обстеження — щоб відстежувати зміни в ліпідограмі (їх можна проводити у приватних лабораторіях, як-от Ескулаб);
  • корекція способу життя;
  • приймання спеціальних медикаментів (якщо попередній пункт виявився неефективним).

Під корекцією способу життя багато людей розуміють відмову від жирної їжі та заняття спортом. Однак багато хто не замислюється про необхідність відмовитися від алкоголю.

Чому необхідно припинити пити алкоголь

Більшість алкогольних напоїв вкрай негативно впливає не тільки на здоров'я загалом, а й на рівень холестерину. Наприклад:

  1. Пиво. Воно містить велику кількість вуглеводів, які не можуть у повному об'ємі засвоїтися для швидкого отримання енергії, тому відкладаються у вигляді жирів. Це підвищує рівень холестерину у крові.
  2. Віскі зі смаком. У такі напої додають інгредієнти, які забезпечують ягідний, цукерковий присмак. Вони містять велику кількість цукру.
  3. Вино. Негативно впливає на рівень холестерину через вміст цукру та вуглеводів у складі.

При цьому багато людей наголошують, що вино здатне підвищити тільки рівень «хорошого» холестерину завдяки вмісту спеціальних речовин, які виводять ліпіди. Однак для цього його треба пити у надто великих кількостях, що шкодить організму та може призвести до алкогольної залежності.

Алкоголь

Також важлива кількість випитого алкоголю. Якщо вживати малі дози напоїв щодня, можна поступово досягти зниження холестерину, але при цьому значно підвищується ризик розвитку інших ускладнень та алкогольної залежності. Тому задля підтримання загального стану краще просто відмовитися від зловживання й нормалізувати ліпідний обмін безпечними шляхами, зокрема корекцією способу життя.

Яких заходів необхідно вжити для корекції способу життя

Крім відмови від алкогольних напоїв, необхідно також кардинально змінити дієту та щоденний розклад:

  • займатися спортом — це допоможе позбутися зайвої ваги;
  • відмовитися від жирної та смаженої їжі — вона містить велику кількість жирів;
  • не вживати солодкі напої — у них міститься велика кількість вуглеводів;
  • прибрати зі щоденного раціону фастфуд.

Можливо, необхідно буде коригувати режим харчування разом із дієтологом, щоб досягти необхідної збалансованості.