Українці часто травмуються в громадському транспорті
Українці не рідко травмуються не лише на дорогах, але й просто у громадському транспорті. Наш наступний сюжет про один із таких випадків. До редакції "Інтеру" звернувся киянин, який через різке гальмування упав у вагоні метро. Куди звертатись у подібних випадках з'ясовувала Олена Кравченко.
Олена Кравченко, кореспондент:
- Головна причина травматизму у громадському транспорті - не дотримання елементарних правил безпеки, як водіями, так і пасажирами. А ще людська необачність.
Через це пасажири можуть травмуватися, навіть, дверима у метро. Так одному з пацієнтів, кажуть лікарі, двері сильно розбили лоба. А найчастіше під час поїздки у підземці люди травмують руки. Більшість з постраждалих - літні пасажири.
Васецький Олександр, травматолог:
- У нас была немолодая женщина с переломом хирургическим шейки плеча, таким оскольчиком, ну при трможении она упала. Бывает травма пожилому человеку сдвавили грудную клетку и он получил переломы ребер,
Киянин Олег став жертвою різкого гальмування потяга у столичному метро. Кремезний хлопець не втримався на ногах та впав на інших пасажирів.
Олег, киянин:
- Не встиг схопитися за поручні, тобто я їх побачив, унаслідок того, що було багато людей, я не схопився за них і впав ну слава Богу, що людей було багато і я в принципі сильно не травмувався.
Травмуватися можна і під землею, і на її поверхні. Водії маршруток теж різко гальмують. У всіх негараздах пасажири звинувачують саме їх. Кажуть водіїв вже давно треба карати за непрофесіоналізм.
Переважно люди скаржаться на неуважність водіїв, їхні розмови з пасажирами під час руху та, навіть, водіння напідпитку. У ДАЇ це підтверджують, та кажуть, що деякі з порушників і досі за кермом. Окрім того, нерідко залишає бажати кращого і стан самого транспорту.
Олександр Гринюк, керівник інспекції з безпеки на наземному транспорті:
- Механіки тоже повинні пройти підвищення кваліфікації, диплом провіряєм, диплом механіка 74 року, закінчив в 74 году. Які у нас машини їздили? Газони, КамАЗи, що випукають ваші механіки, як можна говорить за безпеку?
А поки що усім постраждалим правоохоронці рекомендують не мовчати, а звертатися до прокуратури. Адже пасажирка, що два роки тому зламала ногу у маршрутці, зрештою відсудила грошову компенсацію - 40 тисяч гривень.
Подробности-ТВ