З чим пов'язане падіння крипти і як це відображається на графіку?

Багато новачків задають питання, як крипта Ефір та інші цифрові монети змінюються в ціні і з яких причин. Такі активи не мають державних регуляторів, забезпечення у вигляді золота чи інших металів. Тому котирування криптовалют визначаються попитом серед користувачів ринку. Відповідно, монети коштуватимуть стільки, скільки за них готові запропонувати гравці. Однак можна окремо виділити причини, чому падає криптовалюта.
Що таке обвал у криптоіндустрії?
Під падінням крипторинка розуміють раптове та суттєве зниження вартості цифрових монет. На фінансових ринках обвалом вважають подію, коли за день спостерігається зниження котирувань на 10% і більше. Коли криптовалюта падає, то подальша висока волатильність провокує масові збитки та панічні розпродажі. Ціни цифрових активів можуть знижуватися з таких причин: зміни настрою ринку, постанови урядів, проблеми, пов'язані з безпекою та шахрайством. Головне, що треба знати, чому впала крипта у минулому:
- Обвали у криптосфері можуть спостерігатися через зниження апетиту до ризику, високого кредитного плеча, відсутності ліквідності та невизначеної нормативної бази.
- Крипторинок може «страждати» через вплив фінансових умов та традиційної глобальної економіки. Падіння крипти відбувається через те, що інвестори менш готові інвестувати гроші в ризикові активи, включаючи цифрові монети.
- Пережити період спаду на крипторинці можна, якщо вміти аналізувати проєкти, скласти стратегію управління ризиками, використовувати довгостроковий інвестиційний план.
Курс по криптовалютам у такі періоди відкриває можливості для покупки. Але робити це потрібно лише після проведення детального дослідження та з обережністю.
Як виглядає графік при падінні криптовалюти?
Візуально обвал на ринку криптовалют може характеризуватися такими моментами:
- Різкі спади.
Ви можете не знати, чому падає крипта, але графік допоможе вчасно виявити подібні зміни. Візуально це виглядає як довгі червоні свічки, які свідчать про суттєве падіння вартості за короткий відрізок часу. Подібну інтерпретацію можна використати, якщо число або динаміка руху червоних свічок домінує над кількістю чи рухом зелених свічок. Найчастіше такі рухи супроводжуються підвищеним обсягом торгів криптовалюти, наприклад, ETH монети або іншої.
- Пробій рівнів підтримки.
Курс активу може тривалий час не пробивати лінію підтримки та довго утримуватися нижче рівня, на якому він раніше стабілізувався. Якщо відбувся пробій і закріплення під цим рівнем, це може говорити про подальше падіння криптовалюти у бік наступного важливого рівня підтримки.
- Затяжний низхідний тренд.
Ви можете побачити його, коли вартість послідовно оновлює мінімуми. У криптоіндустрії такий період називають криптозимою, яка може тривати понад рік. Але існують і локальні корекції, які можуть займати кілька тижнів.
На спаді Ethereum купити або іншу криптовалюту можна лише за умови, що ви вірите в проект, і він має фундаментальні передумови для зростання. Тому важливо проводити власний аналіз, який допоможе приймати виважені рішення щодо активів з вашого портфеля.