Які вакансії найпопулярніші у Вінниці?
Важко передбачити, які професії будуть потрібні через кілька років. Ринок праці Вінниці зараз досить нестабільний, рухливий та мінливий. Старшокласникам та випускникам шкіл варто готувати себе до того, що у майбутньому потрібно буде отримувати кілька спеціальностей. Перша може виявитися незатребуваною для роботодавців. Крім того, враховуючи швидкість, з якою змінюється навколишній світ, можливо через 4-6 років професія, на яку ви навчаєтесь, зникне з ринку праці.
Які спеціалісти потрібні Вінниці сьогодні
На Вінниччині нині зростає попит на фахівців інженерних спеціальностей, зварювальників, токарі та фрезерувальники, вихователів дитячих садків. Перевага у бік робітничих спеціальностей пояснюється тим, що тривалий час існував стереотип про дефіцит офісних працівників. Більшість молодих людей отримали заповітні дипломи, але роботу у Вінниці чи області знайти не можуть через дефіцит місць, а ось престиж робітничих спеціальностей був досить низьким, звідси брак кваліфікованих робочих рук.
Наразі більшість молодих людей відмовляються від здобуття вищої освіти, адже вона не гарантує працевлаштування, а більшість спеціальностей в університетах платні. Колишні випускники влаштовуються на роботу, а вже потім визначаються зі сферою, де хотіли б розвиватися, закінчують курси або здобувають вищу освіту заочно.
Також у період епідемії COVID-19 відзначається дефіцит медичного персоналу. Тільки за останній рік потреба у працівниках медичної спеціальності, медиках та фармацевтах, зросла на цілих 20%. Потрібні на роботу у Вінниці:
- медсестри;
- хірурги;
- діагности,
- вузькопрофільні фахівці та лаборанти.
Також сьогодні набирають популярність такі професії медицини, як:
- IT-медик;
- біотехнолог;
- трасплантолог;
- медичний маркетолог;
- молекулярний дієтолог;
- біотехнік;
- нанофахівець.
"Медицина та фармацевтика" останні кілька років перебуває у топ-10 найпопулярніших галузей на ринку праці Вінниці. Випереджають її лише галузі, в яких постійно відкриваються нові фірми, популярні останнім часом "Інформаційні технології", "Банки", "Транспорт", "Будівництво", "Бухгалтерія". Проте намічається тенденція до зниження кількості вакансій з цих спеціальностей. Вищі навчальні заклади щороку випускають велику кількість спеціалістів, виникає профіцит кандидатів на робочі місця.
Відмітити також потрібно і сферу громадського харчування, де найбільш затребуваними є офіціанти. Друге місце стабільно тримає професія "кухар". Далі йде професія керуючого ресторанами та барами. На четвертому місці розміщується персонал кухні, а замикає п'ятірку лідерів — шеф-кухар. Також досить високий попит відзначається на хостес та організаторів свят.