Вибір літніх шин під легкові автомобілі і позашляховики

Зображення користувача admin.
Автор: admin / Дата: 26.03.2025 12:25 /

На українському ринку літню резину купити можна під будь-який автомобіль. Найбільшою популярністю користуються шини під легкові та SUV-моделі. Про них і варто розповісти докладніше.

Між покришками для легковиків та позашляховиків є три основні відмінності:

  1. Конструкція. З урахуванням маси, гума для позашляховиків виробляється за дещо іншими технологіями. Її внутрішня конструкція посилюється додатковими нитками для зміцнення боковин, щоб максимально захистити скати від пошкоджень на дорогах зі складним рельєфом.
  2. Габарити. На протектори шин для автомобілів SUV-класу наносяться більші блоки різних форм. Це надає агресивності малюнку, і покращує прохідність ґрунтових доріг та бездоріжжя, де резина для легковиків зіткнеться з великими труднощами.
  3. Ціна. Щоб літні шини купити на позашляховик, доведеться заплатити дорожче. Основна причина – у двох перших факторах: виробничий процес складніший, і більше витрачається резинового матеріалу.

Підбір шин для легкових автомобілів

Найширшим асортиментом представлені літні покришки для легкових машин. Особливо великий вибір водії з будь-якого регіону України знайдуть за посиланням https://goroshina.ua/catalog/litni.

Основною класифікацією є тип протекторного малюнка:

  1. Ненаправлений. Такі шини вважаються класичними та користуються найбільшим попитом. Блоки рівномірно розкидані по всьому компаунду хаотично, не створюючи якогось малюнка. Загальна маса цих покришок менша, порівняно з іншими, що позитивно впливає на маневреність та економічність паливних витрат. Купити ненаправлену резину варто для повсякденної їзди по населених пунктах з нечастими виїздами на заміські траси.
  2. Направлений. Протекторні шашки спрямовані в один бік. По центру вони стикаються і створюють фігуру, яка нагадує ялинку з гострою верхівкою. Рідина, упираючись у цей наконечник, видавлюється з протектора, щоб він залишався свіжим. Зчеплення з мокрими покриттями буде найвищого рівня, ризик аквапланування знижений до мінімуму.
  3. Асиметричний. Компаунд роздвоюється у центральній частині. Одна його половина оснащується блоками з ламелями та канавкою для викиду вологи назовні, щоб їзда під дощем була безпечнішою. Шашки з іншого боку дрібніші – вони відповідають за стійкість на сухій трасі. Резина з асиметричним дизайном вважається елітною, через що її вартість на ринку найвища, але і якість відповідна.

Вибір резини для позашляховиків

Головним орієнтиром при виборі шин для позашляховиків є тип доріг, по яких вони частіше будуть їздити. Для рівних асфальтованих покриттів потрібно купити резину з низьким профілем, яка забезпечить надійним зчепленням. Вона дуже маневрена, точно і швидко виконує кермові команди. Але для ґрунтовки та особливо бездоріжжя такі шини не підійдуть – тут погіршуються стійкість та швидше зношується поверхня.

Для польових доріг та бездоріжжя потрібні шини з посиленою конструкцією та високим профілем. Протектори в них усипані великими блоками, боковини – ґрунтозачепами. Такі скати проїдуть практично скрізь, але їхній термін служби не надто довгий – в середньому, їх вистачає на 2-3 сезони експлуатації. На асфальтованій трасі видається сильний гул, ними складно керувати і можуть виникати труднощі з гальмуванням.

Також продаються універсальні шини для позашляховиків. На компаунді менша кількість блоків, які добре поглинають шумність з-під коліс. Проте при інтенсивній їзді по нерівних дорогах ці покришки швидко зношуються.

Щоб підвищити комфортність та безпеку їзди, потрібно встановити під будь-які шини диски. Вони згладжують удари, тим самим зменшуючи вібрації, які наносять шкоду конструкції резини та деталям підвіски. Купити диски можна литі або сталеві – перші легші за вагою, але дорожчі, другі важчі, зате набагато дешевші та міцніші.