Чернівці у дрібничках. Про трамвай цього міста

Зображення користувача Oleg.
Автор: Oleg+33 / Дата: 15.03.2012 22:32 /

Свого часу героєві нашого наступного сюжету встановили пам'ятник за те, що він багато років працював на благо чернівчан. Це старий трамвайчик.

Від такого виду транспорту місто давно відмовилося і сьогодні залишилися лише старі фотографії чернівецьких вулиць, якими курсують наповнені пасажирами вагони, та один-єдиний трамвайчик, що нагадує про минуле. Востаннє трамваї курсували у Чернівцях у 1967-му.

А 15 років тому чернівецьким трамваям встановили ось цей пам'ятник - з нагоди 100-річчя міського електротранспорту, поруч із залізничним вокзалом. Це справжній старий трамвай, який працював у Чернівцях. До життя його повернули працівники тролейбусного управління після того, як знайшли у занедбаному стані на міській рятувальній станції, де він слугував роздягалкою. Цьому трамваєві вже понад 70 років. Він єдиний із 36 трамваїв, які курсували у Чернівцях до середини 20-го століття.

Перший пішов у липні 1897-го. Тоді було запущено лінію Прут - станція Південна, яку у народі називали "Рогаткою".
- Досить довгий маршрут був розбитий на 4 зони, за кожну зону платилася окрема плата. Значить, від 4-х крейцерів до 27 загальна поїздка була, - розповів Іван Іванічек, начальник Чернівецького тролейбусного управління.

Зараз трамвай знаходиться на балансі тролейбусного управління, там запевняють, його щороку підремонтовують. Він зроблений з дуже якісного металу, навіть залишилася стара обшивка. Цей трамвай єдиний, кому випала честь нагадувати про минулі віки, коли він та його "брати" об'єднували різні частини Чернівців.

Інші 35 списали та здали на металолом. За чотири роки їх повністю замінили тролейбусами, тому що трамваї стали незручними.
- Дуже великий шум був трамваїв у центральній частині міста. Це вже старожили розказували, в осінній період листя нападало на рейки і на спуску Гагаріна трамвай просто несло, зупинитися він не міг з пасажирами, багато було аварій, ДТП, - зазначив Іван Іванічек.

Сьогодні трамваї, як громадський вид транспорту, залишилися лише у декількох містах України: вони курсують Одесою та надають особливого шарму старому Львову. І люди, які нікуди не поспішають, обов'язково віддадуть перевагу трамваєві над маршруткою. Адже він доставить пасажира до необхідного місця призначення, а романтика обов'язково звозить і у минуле, коли трамваї були королями громадського транспорту, а люди застрибували у них на ходу.

+1
0
-1

Коментарі

+1
0
-1

направду-Чернівці унікальне місто, яке називають перлиною архітектури та укр. Парижем, прочитайте, а ще краще побувайте у цьому чудовому старовинному полісі...перебуваючи, я чув від місцевих, що його архітектура почала потерпати, коли у місті з'явився "важкий" транспорт(тріщини в стінах, таке інше); можливо, відмова від трамваю врятувала історичні пам'ятки (трамвайна лінія проходила від моста над Прутом до Вокзалу, двовісні вагони курсували на всій протяжності лінії, а чотиривісні — від Прута до Центральної площі). Проте питання риторичне-тому хочеться вірити у майбутнє, і що нові безшумні технології колись відродять старий новий трамвай...

p.s....а європа повертає трамвайні системи

Стоимость оценки авто www.bk-arkadia.ru. . originalas-diplom.com