Перевізники Вінниці розрахували економічно обґрунтовані тарифи на перевезення у міському транспорті

Зображення користувача Oleg.
Автор: Oleg+34 / Дата: 24.02.2016 10:22 /

23 лютого у Вінниці відбувся круглий стіл щодо тарифів на проїзд у міському транспорті. Для того, щоб утримувати транспорт у нормальному технічному стані та забезпечувати вчасні і якісні перевезення городян, приватні перевізники та КП «Вінницька транспортна компанія» говорять про підняття ці​ни на проїзд. Сьогодні перевізниками було озвучено економічно обґрунтовані тарифи на даний час. Вони прив’язані до складових тарифу, які з моменту затвердження діючої вартості проїзду, а це 1,5 року тому, значно подорожчали.

Приватні перевізники, які забезпечують перевезення у Вінниці маршрутками, ще минулого року, коли масово піднімалися тарифи в інших містах, зверталися до міської влади про підвищення ціни на проїзд, аргументуючи його подорожчанням паливно-мастильних матеріалів та запчастин. Враховуючи, що маршрутні перевезення у місті здійснюються автобусами імпортного виробництва, запчастини до них теж імпортні, і їх ціна прив’язана до курсу долару та євро. За словами голови ГО «Маршрут» Олександра Готи, в порівнянні з 2014 роком, коли ціна проїзду у маршрутках була встановлена на рівні 2,5-3 грн, вартість запчастин зросла фактично утричі.

«Розуміючи ситуацію на ринку та слабку платоспроможність нашого населення, ми чекали рік, сподіваючись, що щось в країні зміниться, - впаде ціна на паливо, на мастильні матеріали, запчастини до автомобілів. Але, як відомо, ситуація тільки погіршилася, - зазначає Олександр Гота. - Для того, щоб надавати пасажирам якісні перевезення, нам потрібно утримувати наші автомобілі в нормальному технічному стані. А міська влада ставить перед нами вимоги щодо належного технічного стану маршруток і якості послуг – зовнішнього вигляду, чистоти в салоні і технічної справності. На сьогодні ситуація у нас плачевна, а життя і безпека людей при перевезеннях є головною».

Також маршрутники зазначають, що через економічну ситуацію в країні тарифи на перевезення в інших містах України теж ростуть. Подорожчання у більшості міст відбулося ще минулого року, а перегляд тарифів відбувається щорічно. На сьогодні економічно обґрунтованим тарифом на проїзд у маршрутках вони називають 5 грн., але, розуміючи ситуацію, пропонують підняти ціну на підвізні маршрути до 3,5 грн, а на основні – до 4 грн.

Не краща ситуація і в основного перевізника міста – комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія». Щоденно на лінії вона випускає 254 одиниці транспорту (131 тролейбус, 74 трамваї, 49 автобусів). «На сьогоднішній день значно зросли всі складові тарифу. До прикладу, враховуючи найближче подорожчання електроенергії, її вартість у порівнянні з 2014 роком зросте більше ніж на 200 % (з 47 коп. до 1,15 коп.). Вартість паливно-мастильних матеріалів зросла на 159,4 %. Зрозуміло, що всі ці фактори впливають на фінансовий стан підприємства. - розповідає заступник директора КП «Вінницька транспортна компанія» з питань експлуатації Микола Заверуха. – Ми зробили економічні розрахунки і обґрунтований тариф на електротранспорт сьогодні складає 3,5 грн, а на автобусні перевезення - 4,84 грн. Ці розрахунки є об’єктивними, але такий тариф буде великим навантаженням для пасажирів. В тій ціновій політиці, яка на сьогодні є, підприємству дуже складно. Тому наша пропозиція – збільшити тариф на гривню». Значним додатковим навантаженням для транспортної компанії у 2015 році стала і виплата зарплати своїм працівникам у зв’язку з необхідністю виплати індексації, яка до кінця року склала 38 %. А це до 1,5 млн. грн. щомісяця.

Заступник міського голови Галина Якубович зазначила, що опрацьовуючи розрахунки, подані як приватними перевізниками, так і транспортною компанією, можна зробити висновок, що економічні підстави для підняття тарифу на сьогодні дійсно є: «Економічно обґрунтовані розрахунки, які сьогодні були озвучені, дають право виносити на розгляд виконкому питання щодо перегляду тарифів. Але, як і минулого разу, виконком буде дуже виважено ставитися до питання підняття тарифів, розуміючи сьогоднішню ситуацію в країні. Економіка – це цифри, і ми розуміємо, що не піднімаючи тариф,​​​ будемо тільки погіршувати ситуацію».

В той же час, Галина Якубович зауважила, що вже зроблено відповідні розрахунки і по вартості проїзних квитків. Але щоб полегшити навантаження на сімейний бюджет вінничан, на розгляд виконкому буде запропоновано вартість проїзних значно меншу, ніж повну, відповідно до подорожчання проїзду. Так, повна вартість проїзного на один вид транспорту планувалася 360 грн, на два – 422,5 грн, на три – 523 грн. А пропонується відповідно – 220, 240 та 390 грн.

Відповідно до законодавства найближчим часом питання перегляду тарифів на проїзд буде розглянуто профспілковими комітетами. І вже після цього буде виноситись на розгляд виконкому міської ради.

+1
+2
-1