Тарас

Добрий день. Читаю щоденно Ваш сайт, дуже подобається. Дякую за можливість надати пропозиції щодо покращення роботи вінницького транспорту.
Хочу затронути тему, яка вже піднималася на цьому сайті. Це з приводу трамвайної зупинки "Площа Перемоги", що біля РАГСу, і автомобільної дороги.
В "години пік" ця дорога завантажена автотранспортом, який зупиняється перед світлофором. З цієї причини автотранспорт займає дорогу і перед самою зупинкою трамваю. Коли приїзжає трамвай, то водій або не відкриває дверей, доки машини не уїдуть, або випускає пасажирів прямо на дахи машин (Малюнок №1).
Нещодавно там поставили таймер для світлофора, але ж це проблему не вирішує. Є дуже добре рішення, яке поможе вирішити проблему. Треба перед зупинкою трамвая поставити світлофор (Малюнок №2), який буде дублювати основний, той що на перехресті. Тоді машини будуть зупинятися перед ним і тим самим не виїзджати на зупинку.
При загоранні зеленого, якщо трамвая на зупинці нема, вони поїдуть далі на перехрестя. При зеленому світлі, але якщо на зупинці є трамвай, який висаджує пасажирів, автомобілі будуть стояти, відповідно до ПДР.
Тим самим зупинка буде більш безпечною. Зробіть це. Для цього потрібно всього один світлофор, який буде працювати паралельно с основним.

Відповідь:

Уважаемый Александр.
В связи с пополнением трамвайного парка КП ВТТУ вагонами швейцарского производства, необходимость использования чешских вагонов КТ-4-СУ, которые к тому же имеют серьёзный перепробег практически отпала. Поэтому оснащение таких трамвайных вагонов Wi-Fi не предусматривается. Однако на балансе предприятия имеются два трамвайных вагона КТ-4-М (модернизированные), которые прошли капитально-восстановительный ремонт с существенной модернизацией, установкой электронной системы управления тяговыми двигателями, информационных систем, восстановлением кузова, салона и пр. Соответственно, был продлён срок эксплуатации этих вагонов, и при необходимости они эксплуатируются на линии. Сейчас проводятся мероприятия по исследовании возможности предоставления дополнительной услуги доступа к Интернет на этих двух вагонах, однако существует целый ряд проблем, обусловленных тем, что силовое оборудование трамвайного вагона является источником многочисленных помех, препятствующих стабильной работе Wi-Fi точкам доступа. Бортовые номера этих вагонов №152 и №175, так что Вы действительно ничего не перепутали.